AKTUALNOŚCI Platernówka


Komunikat

W dniu 7 czerwca 2013 r. odbędzie się IV Zjazd Absolwentów i Wychowanków b. Gimnazjum i Liceum im. Emilii Plater w Zalesiu Dolnym z lat 1945-1965 oraz I Zjazd Absolwentów ZS Nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie, Al. Brzóz 26 z lat 2005-2013.

zobacz więcej

Piaseczno, 18.03.2013


V Powiatowy Konkurs Recytatorski

26 lutego odbyły się eliminacje szkolne V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. W każdym roku tematyka utworów jest sugerowana przez organizatorów konkursu, kryterium wyboru tekstów na tegoroczne zmagania recytatorów określone zostało w słowach "Gdy rozum śpi, budzą się upiory”.

zobacz więcej

Piaseczno, 18.03.2013


Lekcja muzelna

Dnia 1 marca 2013 roku klasa III c pod opieka pań: Elżbiety Samsel i Agnieszki Kłobuchowskiej uczestniczyła w lekcji muzealnej na temat: Młoda Polska - artystyczna różnorodność.

zobacz więcej

Piaseczno, 18.03.2013


"Zaczarowana podróż"

W bibliotece szkolnej można oglądać prace fotograficzne, które powstały jako efekt terapii przez sztukę .

zobacz więcej

Piaseczno, 26.02.2013


Igorek

Każdy - mimo porannego pośpiechu, zamyślenia i intensywnej koncentracji na tysiącu swoich spraw – uśmiecha się codziennie rano na widok tego pieska.

zobacz więcej

Piaseczno, 26.02.2013


Wieczór teatralny

11 stycznia 2013 r. odbył się w naszej szkole wieczór teatralny. Pierwsza jego część to Koncert Piosenki Nieudolnej, niezwykle zabawne interpretacje piosenek z kabaretowego repertuaru – jak powiedział pomysłodawca i reżyser koncertu, absolwent naszej szkoły Łukasz Ostrowski - ,,wrzucone pod sklepowe realia szalenie prowincjonalnej miejscowości’’.

zobacz więcej

Piaseczno, 28.01.2013


Konkurs historyczny

22 stycznia, mija 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego. Z tej okazji w naszej szkole zostanie przeprowadzony konkurs "Polacy i ich postawy w powstaniu styczniowym". Wspólorganizatorem konkursu jest Związek Sybiraków oddział w Piasecznie. W konkursie uczestniczyć będą uczniowie klas humanistycznych naszego liceum.

Piaseczno, 18.01.2013


Konkurs recytatorki

Dnia 25 lutego 2013 roku odbędą sie eliminacje szkolne do V POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Gdy rozum śpi budzą się upiory"
. Zgłszenia przjmowane są u nauczycieli języka polskiego lub w bibliotece szkolnej do 16 lutego.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Regulamin konkursu

Piaseczno, 12.01.2013


V Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Sztuka poprawnego zapisu wyrazów (ortografia) to umiejętność piękna, ale – niestety – niełatwa. Uczniowie naszej szkoły regularnie sprawdzają swoje umiejętności w konkursach z tej dziedziny.

zobacz więcej

Piaseczno, 3.01.2013


Ogłoszenie

W dniu 6 grudnia 2012 r.o godz. 9.00 odbyły się w naszej szkole eliminacje do VIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.
Uczestnikiem Olimpiady w naszej szkole był Marcin Skrzypczak z klasy III B1, który uzyskał 23,5 pkt.
Komisja Szkolna w składzie:
Przewodniczący: Anna Szczepanek
Członkowie: Grażyna Leszka oraz Joanna Żurawska - nauczyciel zgłaszający

Piaseczno, 210.12.2012


Święto Szkoły

13 listopada - w dniu urodzin patronki Zespołu Szkół Nr 2 - obchodziliśmy Święto Szkoły i Narodowe Święto Niepodległości.

zobacz więcej

Piaseczno, 22.11.2012


Dzień Edukacji Narodowej

12 października odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w nich nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście.

zobacz więcej

Piaseczno, 25.10.2012


"Spotkajmy się w bibliotece"

W roku szkolnym 2012/13 w bibliotece zaplanowano wiele spotkań autorskich, wystaw i konkursów, mających na celu rozwijanie zainteresowań uczniów oraz propagowanie czytelnictwa.

zobacz więcej

Piaseczno, 19.10.2012


Konkurs Recytatorski

Dnia 04.10.2012 roku odbyły się eliminacje szkolne do X Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa” dla uczczenia pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II.

zobacz więcej

Piaseczno, 12.10.2012


Mistrzowie są wśród nas.

Dwaj uczniowie naszej szkoły odnieśli wspaniały sukces. Patryk Górecki i Łukasz Solecki z klasy Ia zostali mistrzami Polski w kolarstwie szosowym w kategorii juniorów młodszych. W jeździe dwójkami na czas dystans 20 kilometrów pokonali w 26 minut i 22 sekundy. Chłopcy trenują w Klubie Sportowym Olimpic Piaseczno. Gratulujemy!

zobacz zdjęcia

Piaseczno, 5.10.2012


„Poszukajmy jesieni w Zalesiu…”.

27 września – w ramach warsztatów dziennikarskich odbył się plener fotograficzny „Poszukajmy jesieni w Zalesiu…”.

zobacz więcej

Piaseczno, 1.10.2012


Festyn integracyjny

W piątek, 21 września b.r. uczniowie z klasy 3B1 naszego liceum, pod opieką p. Tomasza Głowackiego – nauczyciela religii, uczestniczyli w festynie integracyjnym zorganizowanym wspólnie przez Warsztat Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych oraz Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

zobacz więcej

Piaseczno, 28.09.2012


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/ 2013

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny.Pani dyrektor Małgorzata Łukasiak – Zamoyska powitała wszystkich zebranych na inauguracji i przedstawiła zamierzenia na bieżący rok nauki. Od września tego roku w szkole uczyć się będzie 17 klas , klasy pierwsze według nowej podstawy programowej. Pierwszoklasistom pani dyrektor przedstawiła ich wychowawców oraz pozostałych nauczycieli uczących w naszej szkole. Wszystkim zebranym na uroczystości pani dyrektor życzyła zapału do pracy i wielu sukcesów .

zobacz zdjęcia

Piaseczno, 3.09.2012


Uwaga

Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie, Aleja Brzóz 26 informuje, że w roku szkolnym 2012/2013 bufet szkolny będzie prowadzony przez „Paragraf” Cezary Latawski ul. Puławskiego 2/35 05-800 Pruszków.

Piaseczno, 30.08.2012


Wiadomości z Grenady

Kolejna grupa uczniów technikum hotelarskiego pod opieką Pani Haliny Wojciechowskiej, pedagoga szkolnego wyjechała na staż do Hiszpanii do Grenady. 10 szczęśliwców z klasy 3C zgłębia tajniki zawodu hotelarza w 4 hiszpańskich hotelach: Abadia,, Carlos V, Molinos, Casa del Capitel Nazari. Staż odbywają na stanowiskach pracy w recepcji, gastronomii hotelowej i służbie pięter. Dodatkowo doskonalą język hiszpański podczas zajęć językowych w Instituto Europeo de Lenguas Modernas. Poza pracą spędzają miło czas w tym przepięknym mieście – zwiedzają, poznają życie Grenady.

zobacz więcej


Konkurs recytatorski

Dnia 14 kwietnia 2012 roku odbyły się Ursynowskie Eliminacje do 57 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nich udział dwoje uczniów naszej szkoły: Małgorzata Czerwińska z kl. I b i Krzysztof Padzik z kl. II b1. Startowali w kategorii „Wywiedzione ze słowa”. Jury konkursu przyznało pierwsze miejsce Małgorzacie Czerwińskiej, która zakwalifikowała się do przeglądu wojewódzkiego.

Gratulujemy.


Uwaga

Od 1 stycznia 2012 r. zmieniony został Statut Zespołu Szkół Nr 2 im. Emilii Pater. Tekst jednolity nowego Statutu można zobaczyć w zakładce Dokumenty- Statut szkoły.


Konkurs plastyczny

Dnia 28 listopada 2011 roku ogłoszone zostały wyniki Konkursu Plastycznego „Podniebne marzenia”. Został on zorganizowany przez Instytut Lotnictwa w Warszawie. Na konkurs wpłynęło 495 prac z całej Polski.
Z tym większą radością informujemy, że:
Monika Kozłowska z klasy IIa otrzymała NAGRODĘ SPECJALNĄ,
Grażyna Barańska z klasy IVc WYRÓŻNIENIE w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

zobacz więcej


Konkurs recytatorski

Miło nam poinformować, że Małgorzata Czerwińska z kl. Ib otrzymała wyróżnienie w IX Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa” organizowanym przez Katolicki Zespół Edukacyjny im. Księdza Piotra Skargi w Warszawie. Serdecznie gratulujemy

zobacz zdjęcie


Spotkanie z poetką

12 pażdziernika odbyło się spotkanie klasy Ib z poetką – panią Marią Kościuszko .

więcej


Konkurs recytatorski

Dnia 29.09.2011 r. odbyły się eliminacje szkolne do IX Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa” dla uczczenia pontyfikatu Jana Pawła II.

więcej


Warsztaty medialne

12 i 13 września 2011r. w Zespole Szkól Nr 2 im. Emilii Plater w ramach projektu „Moja Szkoła jest Medialna – Młodzi Liderzy” odbyły się warsztaty medialne organizowane przez Fundację Media Evolution.

więcej


Uwaga

W dniu 15 września 2011 na sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego radni podjęli uchwałę o nadaniu imion szkołom wchodzącym w skład Zespołu Zskół Nr 2 im. Emili Plater w Piasecznie:
- II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater
- Technikum Nr 2 Im. Emilii Plater.


Konkurs recytatorski

Dnia 2.03.2011 roku odbyły się eliminacje szkolne do konkursu powiatowego „Miłość jest pierwszą z nieśmiertelnych rzeczy”. W eliminacjach wzięło udział 14 uczniów. Jury w składzie Małgorzata Mardas, Małgorzata Strękowska, Agnieszka Kłobuchowska zadecydowało o wynikach:
I miejsce Sylwia Bełz - kl. II d
II miejsce Aleksandra Przepiórka - kl. I b1
III miejsce Joanna Tomala - kl. II a
Wyróżnienie otrzymała Magdalena Tomczyk z kl. I b1
Gratulujemy

zobacz zdjęcie


PLATERNÓWKA

Nasza gazeta internetowa "Platernówka" została nominowana do konkursu ogólnopolskiego na qmama roku. Do 16 stycznia trwa głosowanie. Jeżeli chcesz zagłosować wejdź na stronę: konkurs.nowemedia.info