WGS  

   

Dla obsługi  

   

Licznik odwiedzin  

4837676
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
W sumie
245
1379
7703
245
4837676

Twój adres IP to: 18.206.48.243
Pt 2023-12-01 05:14:15
   
godlo_polski1.png
   

Staż w Sewilli

Szczegóły

W dniach  3-28 maja br.  26 uczniów klas 3 Technikum kształcących się w zawodzie: technik hotelarstwa,  technik eksploatacji portów i terminali oraz technik obsługi turystycznej przebywa na zagranicznym stażu w Sewilli (Hiszpania).  Uczniom towarzyszą 2 nauczycielki z naszej szkoły, które sprawują nad nimi opiekę. Staż odbywa się w ramach międzynarodowego projektu Erasmus + nr 2014-1-PL01-KA102-001834, pt.: "Mobilność zawodowa uczniów drogą do sukcesu w branży turystycznej". Uczniowie odbywają staż w firmach adekwatnych do ich zawodu (min. w hotelu Oasis Backpackers Palace, Pension La Motoreńa, Hostelu Black Swan, Hotelu Salvador Rojo, w firmie transportowo-logistycznej  Frigorificos Guadalquivir, w firmie przewozowej Sevirama).

 

Staż przyczyni się do podwyższenia kompetencji zawodowych i społecznych uczniów. Podczas odbywania stażu uczniowie:

  • nauczą się procedur obsługi klientów/gości hotelowych, które będą różniły się od poznanych  i obowiązujących w naszym kraju,  a wynikających choćby z odmienności kulturowej ,
  • nauczą się właściwego reagowania w sytuacjach trudnych, nietypowych występujących
    w pracy (mogą one także wynikać z nieporozumień językowych),
  • nabędą nawyków zawodowych w realnych warunkach pracy,
  • rozwiną umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz hiszpańskim.

Staż w przedsiębiorstwach za granicą wzbogaci naszych uczniów o umiejętności, doświadczenie
 i wiedzę, które są niezbędne do zaistnienia na krajowym i międzynarodowym rynku pracy oraz przyczyni się do uzyskania lepszych wyników w zdawalności egzaminów z kwalifikacji zawodowych.

Głównym celem jest jak najlepsze przygotowanie do aktywności na unijnym rynku pracy w sektorze usług turystyczno-hotelarskich i logistycznych oraz rozszerzenie europejskiego wymiaru edukacji zawodowej. Ponadto poznają kulturę, tradycje oraz mentalność Andaluzyjczyków (min. dzięki zwiedzaniu regionu oraz zamieszkaniu u rodzin hiszpańskich).

 

W czasie wolnym od pracy stażyści zwiedzają atrakcje turystyczne miasta oraz regionu (Andaluzja).

   
© Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater, Robert Smoliński