WGS  

   

Dla obsługi  

   

Licznik odwiedzin  

4837644
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
W sumie
213
1379
7671
213
4837644

Twój adres IP to: 18.206.48.243
Pt 2023-12-01 04:31:15
   
godlo_polski1.png
   

Staż w Hiszpanii

Szczegóły

Na przełomie maja i czerwca 2017 r. w ramach projektu Erasmus+ pt. „Mobilność zawodowa uczniów czynnikiem zwiększającym ich szanse na unijnych rynkach pracy”.

Uczniowie oddziałów 3C i 3D odbyli miesięczny staż zawodowy w Andaluzji.

     

Podczas 4-tygodniowych praktyk zawodowych młodzież miała okazję poznać jak funkcjonują firmy w Hiszpanii. Uczniowie pracowali w hotelach  na różnych stanowiskach - recepcja, gastronomia, służba pięter, w biurze turystycznym oraz firmach logistycznych i przedsiębiorstwach magazynowych. Przez dwa tygodnie popołudniami uczęszczali na lekcje języka hiszpańskiego prowadzone przez Native Speakerów.

W trakcie pobytu uczestnicy w ramach realizacji programu kulturowego zwiedzili  najciekawsze atrakcje południowej Hiszpanii: pałac Alhambra, dzielnice Albayzin i Sacromonte oraz katedrę w Granadzie, meczet w Cordobie, Plac Hiszpański i katedrę w Sewilli wpisaną na światową listę dziedzictwa narodowego. Był również czas na odpoczynek, odwiedziliśmy Nerję i Salobrenię, gdzie mogliśmy zażywać kąpieli słonecznych i morskich.

  

Po zakończonym stażu zawodowym uczniowie otrzymali certyfikaty uczestniczenia w zagranicznym stażu w ramach programu ERASMUS PLUS, Europass Mobilność w wersji polskiej i angielskiej, karty ECVET potwierdzające umiejętności zawodowe wystawione przez organizacje przyjmujące (hotele i firmy w których uczniowie odbywali staż) także w dwóch wersjach językowych oraz certyfikaty uczęszczania na zajęcia z języka hiszpańskiego – poziom A1.

 

Celem projektu był m.in.: indywidualny rozwój zawodowy każdego z uczniów, poznanie standardów pracy i procedur w europejskich przedsiębiorstwach, umiejętność kompleksowej obsługi gości hotelowych i klientów, zdobycie praktycznych umiejętności koniecznych w wykonywanym zawodzie, zdobycie umiejętności pracy w zespole międzykulturowym, doskonalenie umiejętności językowych (j. angielski, j. hiszpański), szczególnie w zakresie słownictwa zawodowego, zwiększenie mobilności na rynkach pracy, rozwijanie otwartości na inną kulturę, przestrzeganie zasad obsługi gości, kultury i etyki zawodowej, umiejętność radzenia sobie na kolejnych etapach podróży międzynarodowej, a także wyrównanie szans młodzieży mieszkającej na wsi i w małych miejscowościach w zdobywaniu praktycznych umiejętności na unijnych rynkach pracy. Dla uczniów nauka zawodu była połączona ze wspaniałą turystyczną przygodą.  Miesięczny pobyt w Granadzie, zakwaterowanie i wyżywienie u rodzin hiszpańskich na pewno przybliżyły życie codzienne jakie prowadzą Hiszpanie, a także młodzież na co dzień mogła obcować z językiem hiszpańskim. Dzięki temu wyjazdowi zdobyli nie tylko cenne doświadczenie zawodowe, ale także poznali kulturę, tradycję i zwyczaje tego pięknego kraju.

Edyta Jakóbczak

Koordynator ds. projektów międzynarodowych

                

 

   
© Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater, Robert Smoliński