WGS  

   

Dla obsługi  

   

Licznik odwiedzin  

4837716
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
W sumie
285
1379
7743
285
4837716

Twój adres IP to: 18.206.48.243
Pt 2023-12-01 05:25:22
   
godlo_polski1.png
   

Projekt Turkusowa planeta – debata w naszej szkole

Szczegóły

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Moja turkusowa PLANETA – działania szkół powiatu piaseczyńskiego podnoszące świadomość n/t łagodzenia zmian klimatu i przystosowania się do ich skutków, w ramach którego na terenie czterech szkół powiatowych powstanie błękitno-zielona infrastruktura mająca na celu odzysk wody deszczowej, w tym zielone ściany, suche strumienie, oczka wodne, ogrody deszczowe, łąki kwietne, ogrody warzywne, pasieki.

27 kwietnia odbyła się konferencja inaugurująca projekt, zaś  30 maja miało miejsce kolejne spotkanie. Tym razem uczestników projektu gościliśmy w naszej szkole. Rozpoczęliśmy krótkim wprowadzeniem dr hab. Iwony Wagner, która opowiedziała nam o aktualnym stanie badań nad zmianami klimatu oraz wskazała, gdzie można szukać kluczowych informacji na ten temat.

Spotkanie miało formę debaty, w której uczestniczyli chętni uczniowie piaseczyńskich szkół średnich biorących udział w projekcie wraz z opiekunami. Debata dotyczyła  odpowiedzialności za zmiany, jakie dokonują się na naszej planecie. Dyskutowaliśmy o tym,  kto ma największy wpływ na to, co się dzieje z klimatem. Było twórczo i inspirująco. Pojawiło się wiele naprawdę mocnych argumentów.

   
© Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater, Robert Smoliński